A dëshironi të keni lëkurë perfekte? Më poshtë janë çelësat nga e gjithë bota!

Rate this post

A dëshironi të keni lëkurë perfekte? Më poshtë janë çelësat nga e gjithë bota!Çdo grua dëshiron të qëndrojë e re dhe gjithashtu e bukur për një kohë shumë të gjatë, në mënyrë ideale gjatë gjithë jetës së saj! Kjo është arsyeja pse gratë vazhdimisht kanë qenë në kërkim të mënyrave për ta mbajtur lëkurën e tyre të ndezur, të lëmuar dhe tërheqëse. Ne ju sjellim disa nga truket më të mira dhe gjithashtu më të thjeshta të hijeshisë nga e gjithë bota, shumë falë të cilave gjithmonë do të jeni normalisht të mrekullueshëm.

Udhëzimi Standard do t’ju ofrojë një garanci që duke i përfshirë ato në programin tuaj të përditshëm, kjo do të reflektohet në trupin tuaj sikur të kishit ndërmarrë në të vërtetë vetëm një trajtim spa. Pra, shkoni përpara! A keni ndërmend të keni lëkurë të shquar? Këtu janë sekretet nga e gjithë bota! Vetëm se si ata kujdesen për lëkurën e tyre në Francë? Masazhimi i kubeve të akullit mbi fytyrën tuaj. Kjo teknikë e thjeshtë rrit rrjedhjen e gjakut, duke shkaktuar një lëkurë më të shëndetshme si dhe rrezatuese. Rrotullimi i maskave të ftohta dhe të nxehta të fytyrës. Ata me siguri do t’ju ofrojnë një çehre të shëndetshme dhe të ekuilibruar, do të rritin rrjedhën e gjakut, do të përmirësojnë elasticitetin e lëkurës si dhe do të mbushin lëkurën me lagështi

Suedi, Japoni

Suedi, JaponiKonsumimi i shëndetshëm dhe i ekuilibruar. Disa profesionistë kozmetikë e lidhin lëkurën mahnitëse të ndezur të femrave Skandinave posaçërisht me realitetin se ato konsumojnë ushqime të shëndetshme dhe të balancuara siç janë peshku dhe gjithashtu frutat që janë të pasura me anti-oksidantë. Sauna. Ngrohtësia e saunës është një metodë me të vërtetë efektive për të hequr qafe ndotësit nga trupi. Oriz me ujë. E fundit pastron fytyrën, stimulon prodhimin e kolagjenit dhe gjithashtu i jep lëkurës tuaj një pamje më të butë. Vetëm si mund të përgatisë atë? Ne bluajmë orizin e bardhë në një mulli kafeje ose blender ose procesor ushqimi shtojmë ujë të mjaftueshëm të ngrohtë për të bërë.

  • Një pastë me një qëndrueshmëri të krahasueshme me kosin ne lagim fytyrën tonë, si dhe me ndihmën e gishtave, si dhe masazh, për t’u siguruar që përfaqësuesi i pastrimit depërton menjëherë në lëkurë. Në fund të fundit, e lajmë mirë fytyrën.
  • Masazh ditor i fytyrës. Ndihmon për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës dhe gjithashtu e oksigjenon atë. Ju mund të përdorni çdo lloj vaji ose kremi për masazh të fytyrës. Teknikat e masazhit janë të ndryshme, por kjo varet nga kërkesat e lëkurës tuaj. Përdorni shumë më pak pluhur për fytyrën.
  • Femrat japoneze mendojnë se lëkura e shëndetshme duhet të jetë pak me shkëlqim. Është e natyrshme për të, dhe rrjedhimisht e bukur. Përdorimi i rregullt i pluhurit të fytyrës mund të bllokojë poret si dhe për këtë arsye të shkaktojë inflamacion.

Brazil, Spanjë, Kore

Lëngu i karotës është një ilaç i jashtëzakonshëm në shtëpi për heqjen e skuqjeve. Lëngu i freskët i karotës përbëhet nga shumë beta-karoten, i cili është një armë efikase kundrejt akneve. Shfrytëzimi i patateve për qarqe të errëta nën sy. Pritini pataten e papërpunuar menjëherë në feta të holla të rrumbullakëta dhe vendosini në qepallat tuaja për 10 minuta. Zhul kërmilli. Shtë vetëm një nga elementët më të njohur të locioneve Orientale të fytyrës. Ka veti të shkëlqyera shëruese rezidenciale ose tregtare dhe përfshin kolagjenin, si dhe elastinën.

Brazil, Spanjë, KoreVajra. Nëse dëshirojmë që lëkura jonë të jetë jashtëzakonisht e lëmuar, aplikojmë vaj kokosi ose argani në fytyrë edhe para aplikimit të kremit ose përdorim direkt këto vajra si maskë. Produkte dhe gjithashtu emulsione të bazuara në një bazë krejt natyrale. Zonjat orientale përdorin locion çdo mbrëmje dhe gjithashtu shumë shpesh e aplikojnë atë së bashku me vajrat. Rendi në të cilin përdoren artikujt privatë të trajtimit të lëkurës është si më poshtë: produkti, vaji, kremi. Rotacioni Normal i produkteve kozmetike. Kjo sigurisht që do të mbrojë kundër lëkurës nga përdorimi i përbërësve specifikë.

Leave a Comment